Përfito tani kurset e verës me vetëm 40% të vlerës.

Webinar falas

Karriera në IT.
Përgatituni me ne!

Mirë se vini në një moment historik emocionues në botën e kodimit! Jemi shumë të lumtur të prezantojmë kursin e parë të programimit Java në Vlorë, Berat dhe Gjirokastër.

Bëhuni gati për të nisur një udhëtim që do t’ju fuqizojë me aftësitë për të krijuar program të fuqishëm dhe për të formuar të ardhmen e teknologjisë.

Pavarësisht nëse jeni fillestar apo programues me përvojë, ky kurs është krijuar për të përmbushur të gjitha nivelet e aftësive.

Dua të di më shumë
 • data
  15.07
  Ora
  18:00
  lloji
  webinar
  qyteti
  Online
  merr pjese close modal

  Detajet e takimit

  Data

  12.10.2023

  Kohezgjatja

  18:00  – 19:30

  Çmimi

  Ne po ndajmë njohuritë tona FALAS

  Vendi

  Nga Çdo vend i botës (takim LIVE në internet)

  Gjatë këtij webinari do të njiheni me:

  1. Cilat janë rrugët e karrierës në industrinë e IT?

  2. Si të zgjidhni atë të duhurën që i përshtatet aftësive, karakterit dhe stilit tuaj të jetesës?

  3. Si të përdorni në mënyrë efektive përvojën tuaj të mëparshme të biznesit?

  4. Si të zbuloni aftësitë që keni tashmë?

  5. Cilat aftësi do të jenë të dobishme në një pozicion specifik IT?

  6. Çfarë rruge karriere të zgjidhni nëse jeni të papërvojë?

  Eksperti ynë do t’u përgjigjet të gjitha pyetjeve të mësipërme!

  Erion Nako

  Erioni është një misionar dhe sipërmarrës i teknologjisë me më shumë se 20 vjet përvojë në këtë sektor. Ai ka përsosur njohuritë e tij të shumta të biznesit, teknike dhe rregullatore ndërsa punonte për kompani të tilla si Vodafone, Horizon, SAP West Balkans, Sinteza Co dhe MPT Myanmar.

  Erioni është një mendimtar strategjik dhe konceptual, i pasionuar pas gjenerimit të ideve të reja dhe fillimit të ndryshimit. Në kohën e tij të lirë, ai shijon udhëtimet dhe natyrën.

  • data
   15.07
   Ora
   18:00
   lloji
   webinar
   qyteti
   Online
   merr pjese close modal

   Ky webinar është për ju nëse:

   Jeni të lodhur nga puna juaj aktuale?

   A ngriheni për të punuar me përtesë? A i përgjigjeni pyetjes “Si është në punë?” me një sërë ankesash? Nëse është kështu, pse nuk keni ndryshuar ende punë?

   Ndiheni të konsumuar?

   A jeni duke u lodhur gjithnjë e më shumë? E ndjen se shkon në punë si ndëshkim dhe i shikon me zili miqtë që tregojnë për sukseset e tyre? Nëse është kështu, pse nuk keni ndryshuar ende punë?

   Ende nuk po fitoni mjaftueshëm?

   Pagat po rriten, por jo për ju? A ndjeni padrejtësi sepse fitoni më pak se miqtë tuaj edhe pse punoni shumë? Nëse është kështu, pse nuk keni ndryshuar ende punë?

   Po mendoni për një karrierë në IT, por supozoni se nuk jeni të mirë për të?

   A po mendoni të punoni në IT, por keni frikë se nuk është për ju? Mos harroni se mungesa e përvojës së punës nuk e përfundon karrierën tuaj!

   Shkoni me ne në nivelin tjetër të karrierës suaj!

   Mos kini frikë të bëni këtë ndryshim. Kjo paguhet!

   A e keni marrë tashmë vendimin dhe nuk doni të prisni deri për webinarin e radhës?

   Zgjidhni një datë dhe caktoni një konsultë falas me këshilltarin tonë të karrierës.

   Unë dua të flas

   Ata ndryshuan jetën e tyre profesionale me ne

   Java Developer

   Melisa Huta

   “Një nga investimet më të mira që kam bërë për veten ishte ndjekja e kursit “Java from scratch”pranë Software Development Academy. Nëse je i fokusuar në mësimin e një gjuhe të re programimi dhe dëshiron të kesh mundësi punësimi pranë kompanive më të ne zë në Shqipëri mos hezito te rregjistrohesh pranë kësaj akademie.”

   Tester Analyst

   Rea Lybeshari

   “Nga SDA arrita te merrja pergatitjen e duhur teorike dhe praktike ne Software Testing nga trajneret me te mire ne vend. Perkushtimi i te gjithe stafit dhe ne periudhen pas graduimit ka qene i vazhdueshem, gje e cila eshte per t’u vleresuar. Definitivisht e rekomandoj SDA per cdokend qe deshiron te hedhi hapat e pare ne fushen e IT.”

   Java Developer

   Aleksia Bega

   “Si studente e Informatikes, kisha ven re se ne universitete mesonim vetem pjesen teorike dhe shikoja qe kisha mjaft boshlleqe ne pjesen praktike, keshtu qe nisa te kerkoja per kurse programimi. Me sugjeruan SDA dhe pasi pash programin gjithperfshires te kursit vendosa te regjistrohem. Kjo gje me beri te shikoja programimin me nje sy tjeter dhe te me terrhiqte shume me shume pasi po vija ne funksion te gjitha njohurite e mija. Petagoget ishin shume te pergatitur edhe na kan ndihmuar shume duke ndar eksperiencen e tyre me ne si dhe duke na treguar se si funksionon kjo fush ne jeten reale. Pas perfundimit te kursit ndihem shume me e sigurt ne vete dhe ne aftesit e mia ne programim. Shume kompani te ndryshme ne te cilat kam aplikuar, kan shprehur nje vlersim maksimal per diplomen e Sda duke me klasifikuar keshtu si nje nder aplikantet me me prioritet per tu ber pjese e stafit te tyre.”

   Software Tester

   Ornel Molla

   “Tek SDA gjeta profesionin qe kisha dashur dhe mesova shume rreth software testerit. Ishte nje pervoje qe me rriti profesionalisht dhe me beri nje ndikim te madhe ne ndryshimin e karrieres time. Cdo njeri qe ka ambicje ne jete,qe deshiron te rritet profesionalisht apo te ndryshoj te ardhmen e tij vendi i duhur eshte SDA.”

   Zbuloni botën e IT me ne!

   Nxito! Numri i vendeve është i kufizuar!

   Po regjistrohem për webinar

   Kush jemi ne?

   Akademia e Zhvillimit të Softwar-it është akademia më e madhe e programimit në Evropë që ju përgatit të filloni të punoni në IT.

   Gjatë 7 viteve të përvojës të SDA-së, ne kemi kryer shumë trajnime për IT. Kurset tona janë ndjekur nga mbi 11,000 studentë të cilët realizuan me sukses ëndrrat e tyre për një karrierë në industrinë e IT.

   Për të përmbushur misionin tonë, ne kemi krijuar një sistem efektiv mësimor në të cilin ekspertët ndajnë njohuritë dhe përvojën e tyre të fituar gjatë viteve të punës në industrinë e IT. Pas përfundimit të kursit, këshilltarët tanë të burimeve njerëzore ofrojnë udhëzime për gjetjen e një pune.

   Zbuloni botën e IT!