Kurs i ri DevOps: Regjistrohu për një webinar

Guxo!
Bëj një ndryshim.

Aq më tepër që këtë verë ke një ofertë të jashtëzakonshme. Kurset tona të Gushtit do ti përfitosh 40% më lirë! Mos hezito dhe hyr në industrinë e IT tani.

Ne do të të ndihmojmë për të zbatuar këtë plan.
Tashmë na kanë besuar 15 000 njerëz.

mëso më shumë si ta bësh këtë
Hero image background

Të diplomuarit tanë punojnë në këto kompani

Mëso si të hedhësh hapin e parë

Merr pjesë në një webinar informues falas dhe mëso pse është e vlefshme të ndryshosh profesionin tënd tani. Mëso recetën e të pasurit një karrierë më të mirë.

Histori suksesi të të diplomuarve tanë

Një nga investimet më të mira që kam bërë për veten ishte ndjekja e kursit “Java from scratch” pranë Software Development Academy. Nëse je i fokusuar në mësimin e një gjuhe të re programimi dhe dëshiron të kesh mundësi punësimi pranë kompanive më në zë në Shqipëri mos hezito të regjistrohesh pranë kësaj akademie.

Melisa Huta Java Course

Vendosa gjithë besimin tim tek SDA në momentin që u rregjistrova në kursin e parë për Python që ata ofronin, pa asnjë mënyrë për të kuptuar nëse do ishte sukses apo jo. Edhe pse vazhdoj studimet për Informatike, investimi për gati 8 muaj në SDA ishte gjëja e duhur për të më bërë të kuptoja sa shumë gjëra kisha akoma për të mësuar. Falë përgatijes që mora në kurs arrita të filloja punë në industri.

Andi Cuku Python Course

Nga SDA arrita të merrja përgatitjen e duhur teorike dhe praktike në Software Testing nga trajnerët më të mirë në vend. Përkushtimi i të gjithë stafit dhe në periudhën pas graduimit ka qenë i vazhdueshëm, gjë e cila është për t’u vlerësuar. Përfundimisht e rekomandoj SDA për çdokënd që dëshiron të hedhi hapat e parë në fushën e IT.

Rea Lybeshari Software Tester

Tek SDA gjeta profesionin që kisha dashur dhe mësova shumë rreth Software Testerit. Ishte një përvojë që me rriti profesionalisht dhe më bëri një ndikim të madhë në ndryshimin e karrierës time. Çdo njeri që ka ambicje në jetë, që dëshiron të rritet profesionalisht apo të ndryshoj të ardhmen e tij vendi i duhur është SDA.

Ornel Molla Software Tester

Si studente e Informatikës, kisha venë re se në universitete mësonim vetëm pjesën teorike dhe shikoja që kisha mjaft boshllëqe në pjesën praktike, kështu që nisa të kërkoja për kurse programimi. Më sugjeruan SDA dhe pasi pashë programin gjithpërfshirës të kursit vendosa të regjistrohem. Kjo gjë më bëri të shikoja programimin me një sy tjetër dhe të më tërrhiqte shumë më shumë pasi po vija në funksion të gjitha njohuritë e mija. Pedagogët ishin shumë të përgatitur dhe na kanë ndihmuar shumë duke ndarë eksperiencën e tyre me ne si dhe duke na treguar se si funksionon kjo fushë në jetën reale. Pas përfundimit të kursit ndihem shumë më e sigurt në aftësit e mia në programim. Shumë kompani të ndryshme në të cilat kam aplikuar, kanë shprehur një vlerësim maksimal për diplomen e SDA duke më klasifikuar kështu si një ndër aplikantet më me prioritet për tu bërë pjesë e stafit të tyre.

Alekisa Bega Java Course

Eksploroni kurset tona

Python

Dëshironi të zhvilloni karrierën tuaj në gjigantët globalë të teknologjisë dhe startup-et e ngjashme? Python është gjuha juaj e programimit. Mësoni dhe nxisni inovacionin me Inteligjencën Artificiale dhe mësimin e sistemeve kompjuterike.

detajet
 • data
  27.08
  ditët
  fundjavë
  qyteti
  Tirana
  orë mësimi
  285 h
  çmimi
  1152€ 480€ x 4 këste
  promocion

Software Tester

Nissan dikur tërhoqi më shumë se 1 milion makina nga tregu për shkak të dështimit të Software-it. Dëshironi të bëni një ndikim në cilësinë e software-it? Bëhuni një testues Software-i dhe rrisni karrierën tuaj në ekipe emocionuese të Sigurimit të Cilësisë.

detajet
 • data
  10.09
  ditët
  fundjavë
  qyteti
  Tirana
  orë mësimi
  116 h
  çmimi
  380€ x 3 këste

JavaScript

Një aftësi e domosdoshme për zhvilluesit ambicioz frontend, JavaScript është një nga gjuhët më dinamike në rritje. Mësoni bazat dhe eksploroni ekosistemin e platformave, bibliotekat dhe mjetet e JavaScript për të gjetur një punë në çdo kompani të teknologjisë.

detajet
 • data
  17.09
  ditët
  fundjavë
  qyteti
  Tirana
  orë mësimi
  280 h
  çmimi
  480€ x 4 këste

Java

Java është pjesa më e rëndësishme e Software-it të përdorur nga ndërmarrjet e mëdha, por përdoret gjithashtu në fushat me versionet më të avancuara si Internet of Things. Regjistrohuni në këtë kurs për të marrë një bazë të fortë për fillimin e një karriere si një zhvillues Java.

detajet
 • data
  24.09
  ditët
  fundjavë
  qyteti
  Tirana
  orë mësimi
  327 h
  çmimi
  480€ x 4 këste  close modal

  Pse SDA?

  Ne besojmë se çdokush mund të bëhet pjesë e sektorit të teknologjisë, për sa kohë që kjo është diçka për të cilën ata janë kureshtarë.
  Për të realizuar misionin tonë, ne krijuam një strukturë solide ku instruktorët tanë ndajnë njohuri
  dhe përvojë të fituar gjatë viteve të punës në IT dhe këshilluesit tanë të Burimeve Njerëzore ju ofrojnë udhëzime në gjetjen e një pune pas kursit.

  Ne ndihmuam me mijëra njerëz të fitojnë aftësi teknike dhe i përgatitëm ata për të hyrë në sektorinë e IT-së menjëherë.

  Bëhu pjesë e botës së IT-së!

  4.7/5

  385 vlerësime

  4.7/5

  384 vlerësime

  4.69/5

  333 vlerësime

  Ekspertët tanë

  Product Owner

  Juela Zeneli

  Ajo është një testuese software-i e certifikuar, me pasion për të dhënë mësim në fushën e artit të testimit. Ajo aktualisht është Titullare Produkti në një kompani me bazë në Gjermani, Communardo, e specializuar në komunikimin dhe bashkëpunimin e ndërmarrjeve.

  Senior Software Developer

  Sokol Likaj

  Sokoli është një zhvillues software-i me përvojë të gjerë në PHP, Python, Flask, FastAPI dhe Ruby. Karriera e tij e pasur përfshin shumë kompani, si Ritech Solutions, Abramo, Teachaway, Wearefiber dhe Tucows Ince. Ai numëron zhvillimin e një grupuesi informacioni të thesarit dhe orkestrimin ACD me mikro-shërbime si arritjet e tij kryesore deri më tani. Kur nuk shkruan kode, Sokoli luan shah dhe bën shëtitje në male.

  Software Engineer

  Denalda Bishani

  Një inxhiniere software-i me përvojë, Denalda njeh në majë të gishtave teknologji të tilla si Java 8, Spring boot, ose Hibernate. Ajo është gjithashtu e aftë në shërbimet e web-it RESTful, Angular dhe zhvillimin e aplikacioneve hibride për pajisjet e lëvizshme. Ajo ka punuar si zhvilluese Java për kompani të njohura, si Lufthansa Industry Solutions dhe IkubINFO. Kur nuk është e zënë me kodimin, Denalda pëlqen të udhëtojë dhe të zbulojë vende nëpër botë që konsiderohen thesare të fshehura.

  Developer and Mentor

  Nick Balani

  Nick, një zhvillues dhe mentor ambicioz e shumë i motivuar, pëlqen të krijojë gjëra të mrekullueshme dhe të udhëtojë nëpër botë. Ai zotëron diplomë Master në Shkenca Kompjuterike dhe ka mbi 10 vjet përvojë si zhvillues i sistemeve të plota kompjuterike. Nick njeh mirë teknologji të tilla si C#, Java, JavaScript, Python, .NET Core, Spring Boot, Node JS, Blockchain, WebRTC dhe disa teknologji frontend. Ai është gjithashtu një arkitekt i certifikuar i zgjidhjeve të “cloud” në AWS. Vitin e kaluar, Nick hodhi në treg startup-in e tij të quajtur Hermex që ndihmon bizneset të krijojnë një dyqan online me një klikim.

  Çfarë përfitoni

  Shumë mundësi

  Sipas Forumit Ekonomik Botëror, sektori i IT-së do të krijojë 133 milionë vende të reja pune deri në vitin 2022. Me kombinimin e duhur të aftësive, ju kurrë nuk do të mbeteni pa punë.

  Orar fleksibël

  Twitter dhe Slack u thanë punonjësve se mund të punojnë përgjithmonë nga shtëpia. Puna në distancë dhe ekipet e shpërndara janë normalja e re në teknologji. Puna nga plazhi është tashmë një alternativë!

  Paga e lartë

  Të dhënat nga Eurostat tregojnë se IT-ja është sektori më i paguar në pothuajse gjysmën e 27 vendeve anëtare. Filloni një karrierë në teknologji për të mos të mbetur kurrë duarbosh.

  Ndryshoje jetën tënde sot.

  Unë dua ta bëj këtë!
  Ky website përdor cookies.

  Duke përdorur këtë website ju bini dakord të përdorni cookies. Mëso më shumë.

  Po, jam dakord